Zrób to wreszcie! Zacznij znaleźć kardiologa już w 4 dni! - poradnik zdrowie i uroda

kardiolog cieszyn

Na czym polega badanie wysiłkowe EKG

Kardiolog zajmuje się, między innymi, wykonywaniem różnego rodzaju badań kardiologicznych mających na celu zdiagnozowanie występującego u pacjenta problemu. Jednymi z badań wykonywanych w gabinetach kardiologicznych są wysiłkowe

Zrób to wreszcie! Zacznij znaleźć kardiologa już w 4 dni! - poradnik zdrowie i uroda kardiolog cieszyn
badania EKG. Badanie wysiłkowe EKG polega na badaniu pracy serca pacjenta, podczas gdy ten jest w trakcie wykonywania aktywności fizycznej. Próba wysiłkowa pozwala na ocenę wydolności fizycznej organizmu oraz pomaga w diagnozie różnych chorób dotyczących funkcjonowania mięśnia sercowego. Przeprowadzenie próby wysiłkowej pozwala także ocenić stan pacjenta, który przebył zawał. Podczas wykonywania wysiłkowego badania EKG pacjent ćwiczy na rowerku stacjonarnym lub na bieżni. Równocześnie z wykonywanym wysiłkiem fizycznym mierzony jest stan serca oraz układu krążenia za pomocą specjalnych elektrod. Wyniki takiego badania są potem odpowiednio interpretowane przez kardiologa. Próba wysiłkowa dostarcza kardiologowi wielu informacji dotyczących działania oraz stanu serca badanego pacjenta.


Pierwsza wizyta w gabinecie kardiologicznym

Z usług kardiologa korzystają pacjenci mający problemy z sercem i układem krążenia w celach diagnostycznych lub kontrolnych. Pierwsza wizyta w gabinecie kardiologicznym zazwyczaj polega na określeniu ryzyka sercowo-naczyniowego oraz na wykonaniu i ocenie badania EKG. Kardiolog zajmuje się także interpretacją dostarczonej przez pacjenta dokumentacji dotyczącej jego staniu zdrowia oraz przebywanych chorób. Podczas pierwszej wizyty u kardiologa można mieć wykonane także badanie UKG, jeśli okaże się to konieczne. Przy wykryciu wszelkich nieprawidłowości kardiolog ustala z pacjentem plan dalszej diagnostyki oraz wdrożenie leczenia. Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do pierwszej wizyty w gabinecie kardiologicznym, ponieważ większość wykonywanych badań jest bezinwazyjna i bezbolesna. Należy jednak pamiętać o tym, żeby dzień przed wizytą u kardiologa nie wykonywać zbyt męczącej aktywności fizycznej oraz nie spożywać alkoholu. Podczas pierwszej wizyty u kardiologa dobrze jest dostarczyć podstawowe wyniki badań laboratoryjnych.


Szukanie gabinetu kardiologicznego

Z usług kardiologa korzysta wielu pacjentów w celu postawiania diagnozy chorób i wad serca oraz w celach kontrolnych po przebytych już chorobach. Kariolog, tak samo jak wielu innych lekarzy, może świadczyć swoje usługi w prywatnym gabinecie kardiologicznym. Znalezienie gabinetu kardiologicznego, który oferuje wykonywanie nieinwazyjnych badań kardiologicznych, nie jest trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli mieszkamy w większym mieście. Tak jak wiele innych gabinetów lekarskich, tak również gabinet kardiologiczny może posiadać własną stronę internetową, dzięki czemu pacjenci mogą łatwiej znaleźć kardiologa. Na stronie internetowej gabinetu kardiologicznego podane są takie informacje, jak zakres wykonywanych badań, dane kontaktowe czy też cennik usług. Najczęściej wykonywanymi badaniami w gabinetach kardiologicznych są UKG serca, EKG serca, wysiłkowe EKG serca oraz badanie EKG wykorzystujące metodę Holtera. Strona internetowa danego gabinetu kardiologicznego posiada wszystkie informacje potrzebne pacjentowi.


Najczęstsze przyczyny chorób serca

Choroby serca bywają niezwykle groźne w skutkach, dlatego warto chodzić do kardiologia na badania w celu szybszego wykrycia jakichkolwiek anomalii w działaniu mięśnia sercowego oraz układu krążenia. Kardiolog przeprowadza w swoim gabinecie szereg różnych badań, jak na przykład ukg serca. W celu uchronienia się od chorób serca dobrze zdać sobie sprawę z tego, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania problemów z sercem. Do powstania chorób serca w znacznym stopniu może przyczynić się nieodpowiednia dieta bogata w tłuszcze utwardzone oraz biały cukier. Inną przyczyną występowania chorób serca jest otyłość, gdzie szacuje się, że każdy dodatkowy kilogram zwiększa ryzyko problemów z sercem o 3%. Do samego zawału serca może doprowadzić nałogowe palenie tytoniu. Kolejną przyczyną występujących problemów z sercem, takich jak niewydolność serca czy też nadciśnienie tętnicze, jest niewystarczająca aktywność fizyczna. Prowadzenie siedzącego trybu życia wpływa bardzo niekorzystnie na cały organizm, co może przełożyć się także na powstanie problemów z sercem.



© 2019 http://poradnik-zdrowie-i-uroda.tunica.bydgoszcz.pl/